UrbanCOM

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Rezygnacja z działań marketingowych może mieć opłakane skutki dla Twojego biznesu w przyszłości. Dlatego warto przemodelować budżet reklamowy i zmienić strategię, jednak nie powinieneś całkowicie rezygnować z działań promocyjnych. Jakie inicjatywy warto podejmować, a które z dotychczasowych działań kontynuować? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi!

Przede wszystkim unikaj pochopnych ruchów. Oczywiście miło będzie zaoszczędzić pieniądze, które zostaną w Twojej kieszeni, jednak pamiętaj, że wstrzymując działania marketingowe niejako rezygnujesz z nowych klientów, którzy zwyczajnie nie trafią do Ciebie w przyszłości. Dlatego wszelkie działania powinny być poprzedzone dogłębną analizą. Jeśli chcesz szukać oszczędności, to powinieneś wybrać te projekty, które są nieefektywne lub te, które są dopiero w fazie początkowej. Sprawdzone działań przynoszące efekty powinny być bezwzględnie kontynuowane.

rezygnacja w czasie kryzysu

Postaw na kontakt

Klienci siedzący w domach są bardziej spragnieni kontaktu niż zwykle. Dlatego nie tylko nie rezygnuj ze swojej aktywności w mediach społecznościowych, ale ją zintensyfikuj. Relacje live i wszelkie próby nawiązania interakcji w czasach epidemii będą skuteczniejsze niż zwykle.

Pozycja wypracowana na lata

Póki co epidemia korona wirusa trwa, jednak pamiętaj, że w końcu wrócimy do znanego tryby życia. Efekty pozycjonowania nie są widoczne z dnia na dzień, ale zwykle na rezultaty trzeba czekać kilka miesięcy. Oznacza to, więc że zainwestowane dzisiaj pieniądze w działania SEO, zaczną się zwracać w momencie, kiedy epidemia zacznie się wyciszać lub ustanie w ogóle. Dlatego tak ważne jest to, żeby pozycjonowanie  Twojego sklepu lub strony było prowadzone systematycznie nawet w czasach epidemii. Jeśli dzisiaj z tego zrezygnujesz, niewykluczone, że odbudowa widoczności strony będzie bardziej kosztowna niż jej utrzymanie.

Zadbaj o dotychczasowych klientów

Pamiętaj, żeby nie tylko pozyskiwać nowych klientów, ale również dbać o tych, których już zdobyłeś. Pomocne w tym zakresie mogą okazać się działania z zakresu marketing automation oraz wszelkie narzędzia do wysyłania komunikacji mailowej. Przydatny  w tej kwestii będzie też remarketing. Ze stałymi klientami dużo łatwiej wypracować dobre wyniki w czasie kryzysu niż z użytkownikami, którzy nie wiedzą nic o Twojej marce.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

RELATED ARTICLES

co to jest marketing szeptany w hotelarstwie

Marketing szeptany w hotelarstwie

Marketing szeptany to jeden ze sposobów na promocję firmy w sieci. Różni się nieco od innych form szczególnie tym, że jest prowadzony w sposób naturalny i spontaniczny, przez co nie jest nachalny, a często zdarza się, że odbiorcy nawet nie zdają sobie sprawy, iż mają…

Promowanie marki w sieci

Każda firma, które zaczyna prowadzić swoje działania w sieci chce stać się w niej rozpoznawalna. Szuka więc sposobów na to, by stać się widoczną w Internecie. Sposobów na promowanie marki w sieci jest wiele. Każde przedsiębiorstwo powinno odpowiednio dopasować metodę to swoich oczekiwań i wymagań.…

Skuteczna reklama firmy na facebooku

Skuteczna reklama firmy na facebooku

Skuteczna reklama firmy wymaga systematyczności i odpowiedniego zaangażowania. Dzięki rozwojowi Internetu działania promocyjne firm zostały w bardzo dużym stopniu ułatwione. Głównym narzędziem, które pozwala docierać do swoich odbiorców z produktem, poznawać ich i komunikować się z nimi są social media. Najbardziej popularnym portalem jest Facebook…

1 COMMENT

  1. Powiem Wam z doświadczenia, że dużo osób w ostatnim czasie zrobiło błąd przerywając jakiekolwiek działania marketingowe. Ja zmniejszyłem tylko nieco ich liczbę, mam ciągłość działań i pozycjonowanie tez nie jest zaburzone. Konkurencja niech się teraz martwi co zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *