UrbanCOM

Kolejna witryna oparta na WordPressie

W ujęciu teoretycznym marketing szeptany to przekazywanie informacji konsumentom o marce lub produkcie w formie komunikatu stylizowanego na spontaniczną informację. Jego celem jest inicjowanie rozmowy w sposób niewymuszony. Tego typu działania mają owocować niezależnymi rozmowami klientów o naszej ofercie, wśród których pojawią się rekomendacje i polecenia. Buzz marketing przez wiele lat był uważany za niezwykle ważny aspekt działań Internetowych. A jak jest dzisiaj i czy tzw. „szeptanki” mogą wygenerować wartościowy ruch na stronie www?

Wygeneruj ruch na stronie, czyli korzyści, które płynął z buzz marketingu

Badania pokazują, że około 40% klientów zwraca uwagę na opinię podejmując decyzję zakupową. Dlatego marketing szeptany musimy dobrze przeprowadzić, aby był on skutecznym narzędziem sprzedażowym w sieci . Takie działania pozwalają zwiększyć wiarygodność wśród klientów oraz promować pozytywny wizerunek naszej firmy, co często przekłada się na zwiększoną sprzedaż. Dodatkowo busz marketing umożliwi nam lepsze poznanie rynku i potrzeb konsumentów oraz wzmacnia działania pozycjonujące. W efekcie takich inicjatyw nie tylko zwiększamy ruch organiczny poprzez  pozycję w wyszukiwarkach, ale generujemy również wizyty ze stron zewnętrznych. Wszystko to zadziała pozytywnie na sprzedaż, pod warunkiem, że nasz marketing szeptany będzie właściwie prowadzony.

marketing szeptany

Niewłaściwe działanie może zaszkodzić

Zbyt agresywne promowanie produktu sprawi, że naszą markę zacznie się postrzegać niewłaściwie i odstraszy potencjalnych użytkowników, którzy chcieli kupić  produkt. Zaczynanie dyskusji na forach od wpisów reklamowych, błędy ortograficzne, czy umieszczanie wpisów niezwiązanych z tematyka wątku lub strony da efekt odwrotny od zamierzonego. Takie działania trzeba przeprowadzić subtelnie i profesjonalnie, żeby mogły generować zamierzony efekt, dlatego najlepiej będzie je powierzyć specjalisto w dziedzinie buzz marketingu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

RELATED ARTICLES

Skuteczna reklama firmy na facebooku

Skuteczna reklama firmy na facebooku

Skuteczna reklama firmy wymaga systematyczności i odpowiedniego zaangażowania. Dzięki rozwojowi Internetu działania promocyjne firm zostały w bardzo dużym stopniu ułatwione. Głównym narzędziem, które pozwala docierać do swoich odbiorców z produktem, poznawać ich i komunikować się z nimi są social media. Najbardziej popularnym portalem jest Facebook…

Czy warto współpracować z copywriterem

Czy warto współpracować z copywriterem?

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną stronę www prędzej czy później staje przed dylematem, czy warto współpracować z copywriterem. Firmowa witryna wymaga przecież zamieszczania na niej odpowiednich treści, które powinny być nie tylko poprawne merytoryczne i stylistycznie, ale także zgodne z zasadami SEO. Optymalizacja strony kluczem do…

1 COMMENT

  1. Szeptanka to fajny sposób, żeby niedużym kosztem zadbać o promocję i pozycjonowanie. Trzeba tylko na spokojnie wybrać właściwą agencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *